جک درب پارکینگ


تاریخ امروز :

جک درب پارکینگ که در برخی مواقع با نام های جک برقی درب ، جک پارکینگی ، درب اتوماتیک پارکینگ و یا درب ریموت کنترلی نیز شناخته می شود ، از حدود ۱۵ تا ۲۰ سال پیش شروع به تولید شد، به دلیل افزایش جمعیت و افزایش تردد، استفاده از درب های سنتی در محیط های شلوغ به یکی از مشکلات بزرگ در زندگی مدرن امروزی تبدیل شده بود، اما با پیشرفت تکنولوژي و ساخته شدن جک برقی درب این مشکل تا حد زیادی حل شد، زیرا با نصب این جک ها روی درب، دیگر نیاز به باز و بسته کردن درب به صورت دستی نیست و شما از راه دور با استفاده از ریموت مخصوص درب می توانید که به راحتی درب را باز و بسته کنید.
امروزه از این درب ها در اماکن عمومی، ساختمان های مسکونی و پارکینگ های مختلف استفاده گسترده می شود، انواع مرکز خرید و نصب جک برقی درب پارکینگ را می توانید به راحتی در سطح شهر به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین بیابید.


جک درب پارکینگ

جک برقی درب پارکینگ چیست ؟

جک برقی درب پارکینگ امروزه در بسیار از اماکن مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا به دلیل عدم نیاز به نیروی مکانیکی و یا انسانی برای باز و بسته کردن آن ، کار برای افراد بسیار آسان شده است. جک برقی درب پارکینگ در انواع طرح، نوع و اندازه طراحی و تولید می شود که شما باید متناسب با سایز چهارچوب درب مورد نظر و همچنین سلیقه خود باید که مناسب ترین نوع را انتخاب کنید،

به طور کلی از نظر نوع عملکرد درب های اتوماتیک دارای جک به دو دسته تک لنگه و دو لنگه تقسیم می شوند، تک لنگه درب هایی هستند که فقط دارای یک درب هستند و یک جک نیز روی آنها مورد استفاده قرار می گیرد، این نوع درب ها معمولا به یک طرف باز و بسته می شوند، در مقابل درب های دو لنگه، درب هایی هستند که دارای دو درب هستند و نوع معمول آنها این است که از وسط به صورتی که هر کدام به یک سو باز می شوند طراحی می شوند و روی هر دو درب باید که یک جک برقی تعبیه شود.


خرید آنلاین جک برقی

به طور کلی دارای دو نوع جک پارکینگی هستیم که می توان از آنها بر روی انواع درب ها استفاده کرد ، این دو دسته عبارت است از :

۱) جک های الکترومکانیکی : منظور از جک های الکترومکانیکی دسته ای هستند که معمولا در محیط های کم تردد که درب کم باز و بسته می شود مورد استفاده قرار می گیرد ، به عنوان مثال در ساختمان های مسکونی در بیشتر مواقع از جک های الکترومکانیکی روی درب پارکینگ استفاده می شود. جک های الکترومکانیکی نسبت به نمونه هیدرولیکی دارای قیمت کمتری می باشند و عمر مفید آنها نیز در صورت استفاده درست و اصولی 8 تا 10 سال است. اگر که قصد تهیه درب برای محیط های کم تردد دارید این نوع مناسب تر است، زیرا هم قیمت کمتری دارد و هم نیاز شما را به خوبی برطرف می سازد.

۲) جک های هیدرولیکی : نوع دوم از جک های برقی، جک های هیدرولیکی هستند. معمولا برعکس نوع الکترومکانیکی از این دسته جک ها در محیط ها با تردد بالا استفاده می شود، به عنوان مثال در پارکینگ های عمومی و ادارات در بیشتر اوقات از این نوع جک استفاده می شود.

درب های اتوماتیک که از جک های هیدرولیکی در آنها استفاده شده است دارای امنیت بیشتری هستند، همچنین زمانی که برای درب های دو لنگه از این جک استفاده می شود، برای افزایش بیشتر امنیت از یک قفل استفاده می شود. 

جک های هیدرولیکی با فشار هوا و روغن کار می کنند، به همین دلیل نیاز به سرویس نگهداری خاصی ندارند، همان طور که قبلا هم اشاره کردیم قیمت این نوع از  جک های الکترومکانیکی بیشتر است و عمر مفید آنها نیز در حدود 10 تا 15 سال می باشد.


جک پارکینگی

اجزای تشکیل دهنده جک های برقی پارکینگ

جک برقی پارکینگ نیز مانند تمامی سیستم های دیگر از اجزای مختلفی تشکیل شده که قصد داریم در این بخش به صورت خلاصه اجزای مهم جک های برقی را نام ببریم :

۱) جک بازویی : یکی از اجزای مهم جک های برقی، جک بازویی است که وظیفه انتقال نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی را دارد و از بخش های تاثیرگذار در عملکرد این محصولات است.

۲) ریموت کنترل : همان طور که به احتمال از نام این بخش نیز مشخص است، ریموت همان کنترل کوچکی است که با بخش مرکز فرمان جک در ارتباط است و زمانی که کاربر روی کلید باز و یا بسته شدن درب کلیک می کند ، درب به صورت خودکار باز و بسته می شود.

۳) چشمی : چشمی را می توان در بخش مربوط به تامین امنیت قرار داد، زیرا که چشمی های به کار رفته در جک ها دارای سیستم مادون قرمز هستند و به راحتی می توانند که تشخیص دهند که آیا خودرو و یا عابر یا مانعی در مقابل درب قرار دارد و در صورتی که همچین مانعی را حس کنند مانع از باز و بسته شدن درب می شوند تا شی و یا کسی آسیب نبیند.

۴) مرکز فرمان : مرکز فرمان بخش مرکزی جک است که با ریموت در ارتباط بوده و فرمان باز و بسته شدن درب را به قسمت های مختلف ارسال می کند. می توان مرکز فرمان را به گونه ای مغز جک های برقی دانست که وظیفه کنترل عملکرد جک ها را به عهده دارد.

۵) فلاشر : وظیفه اصلی فلاشر ایجاد علائم و آلارم هشدار دهنده برای افراد است، به عنوان مثال در زمان باز و یا بسته شدن درب چشمک می زند و یا صدایی را ایجاد می کند.

۶) قطعات فلزی : منظور از قطعات فلزی همان پیچ و مهره های اتصال، پوشش جک و... می باشد که از جنس های مختلفی تولید می شوند.

این شش مورد از اصلی ترین بخش هایی بود که در جک های برقی به صورت مشترک دیده می شود، البته بسته به نوع جک ممکن است که جک دارای اجزای دیگری نیز باشد که توضیح این موارد از حوصله این مقاله خارج است.


درب اتوماتیک

وظیفه جک های برقی

جک برقی پارکینگ مانند سیستم های دیگر از اجزای مختلفی تشکیل شده است که مهم ترین آنها چشمی ، ریموت کنترل ، جک بازویی ، مرکز فرمان ، قطعات فلزی  و ... می باشد. اصلی ترین وظیفه ای که جک های برقی در درب های اتوماتیک دارند این است که درب را به صورت اتوماتیک باز و بسته کنند.

دو مورد از مهم ترین ویژگی هایی که می توان به آنها اشاره کرد عبارت است از :


جک درب برقی

چگونه جک برقی مناسب درب پارکینگ را انتخاب کنیم ؟

برای  اینکه بخواهید جک مناسب خود را انتخاب کنید، پارامتر های مختلفی را می توانید به عنوان معیار قرار دهید. در این بخش قصد داریم که مهم ترین این پارامتر ها را بیان کنیم تا در صورتی که شما نیز به دنبال درب مناسب هستید بتوانید این معیار ها را با شرایط خود تطبیق دهید و درب مناسب خود را انتخاب کنید.

مهم ترین پارامتر های انتخاب مناسب جک برقی عبارت است از :

۱) توجه به وزن درب :  برای اینکه جک مناسب را انتخاب کنید، در ابتدا باید به وزن دربی توجه کنید که قرار است روی آن جک را نصب کنید، زیرا باید قدرت لازم را برای باز و بسته کردن درب داشته باشد. در علم مهندسی برای این کار گشتاور یا لنگر درب را به دست آورید و با توجه به آن جک را انتخاب کنید، فرمول محاسبه این کمیت عبارت است از :

وزن هر لنگه درب [کیلوگرم] × ۱۰ = حداقل گشتاور هر بازوی جک پارکینگی [نیوتن/متر]

این فرمول برای درب های دولنگه نامتقارن است، در صورتی که از درب های تک لنگه استفاده می کنید باید که طول و وزن همان یک لنگه را در فرمول‌ قرار دهید و میزان گشتاور را با توجه به وزن درب مورد نظر محاسبه کنید، بعد از محاسبه باید بررسی کنید که چه نوع جکی توانایی باز و بسته کردن درب را دارد و از آن استفاده کنید.

۲) توجه به طول درب : پارامتر بعدی که با توجه به آن نیز می توانید که جک مناسب را انتخاب کنید، طول دربی است که می خواهید روی آن از جک برقی استفاده کنید. برای درک بهتر این مورد بهتر است ابتدا تعریفی از کورس حرکتی ارائه دهیم:

کورس حرکتی : مقدار حرکت شفت جک (میله جک) به سمت داخل و بیرون، این کمیت بر حسب میلی‌متر است.

با توجه به این کمیت باید که تشخیص داد چه نوع جک برقی با کورس حرکتی درب شما مناسب است و از آن نمونه استفاده کنید.

برای محابسه میزان کورس حرکتی برای درب های دو لنگه نامتقارن عبارت است ا ز:

طول یک لنگه درب [سانتیمتر] + ۵۰ = حداقل کورس حرکتی بازوی جک [میلی‌متر]

نکته قابل توجه که باید در رابطه با این مورد بدانید این است که سرعت جک‌های کورس که بلند هستند، کمتر است و همچنین قیمت آنها نیز بیشتر است، پس در این تصور نباشید هر چقدر کورس حرکتی بیشتر باشد ، بهتر خواهد بود.

۳) توجه به میزان تردد : معیار اخری که می خواهیم شرح دهیم انتخاب جک پارکینگی با توجه به میزان تردد است، منظور از این مورد این است که جک را با توجه به حداکثر تعداد باز و بسته شدن درب خود در یک بازه زمانی مشخص مثلا یک شبانه روز انتخاب کنید، برای این کار می توانید که از رابطه زیر استفاده کنید.

حداکثر تعداد تردد مورد نیاز در ساعت [عدد] × ۱٫۶۷ = حداقل چرخه کاری جک duty-cycle [%]

با استفاده از این فرمول مقدار حداقل چرخه کاری جک را محاسبه می کنید و این عدد معیاری می شود که شما درب مناسب خود را انتخاب کنید.


قیمت جک پارکینگ

مهم ترین مزیت های استفاده از جک های برقی

استفاده از درب های اتوماتیک که اصلی ترین بخش آن جک های برقی می باشد، امروزه بسیار شایع است و شما در بسیاری از اماکن می توانید که این نمونه ها را مشاهده کنید. برخی از مهم ترین مزیت ها یا به عبارتی دلایلی که باعث شده است استفاده از جک های برقی افزایش یابد عبارت است از :

اگر که شما قصد تهیه جک برقی را دارید باید که این کار را به کارشناسان مرکز خرید و نصب جک برقی درب پارکینگ بسپارید تا به صورت تخصصی، مناسب ترین جک را برای شما انتخاب کنند.

البته شما باید مرکز خرید و نصب جک برقی درب پارکینگ معتبری را برای این کار بیابید تا از جهت کیفیت و همچنین نصب آن، خیالتان راحت باشد و نیاز به خرید مجدد جک درب نباشد و همچنین محصول دارای خدکات پس از فروش نیز باشد.


جک کنترلی

جک درب ریلی

جک درب بازکن

جک ریلی برقی درب متحرک

درب ریموت دار پارکینگ خودرو
جک درب پارکینگ دیجی صنعت
💎 نوع جک درب پارکینگ بهترین محصولات جک برقی درب اتوماتیک موجود است
💲 قیمت جک درب پارکینگ نازل ترین قیمت بازار
⏳ زمان نصب جک درب پارکینگ بازه زمانی 1 روزه
⏱ خدمات پس از فروش مادام العمر
🎯 نحوه ثبت سفارش تماس با کارشناسان و انجام سفارش در کمترین زمانخدمات دیجی صنعت

دیجی صنعت


Call Now Buttonسفارش محصولات 🥇 09126788378